Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada 2016 r. zgodnie z tradycją naszego Gimnazjum braliśmy udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Rozpoczęły się one od mszy w Kościele parafialnym w Siechnicach o godz. 11.00. Uczniowie naszego Gimnazjum przedstawili rys historyczny poświęcony postaci Jana Ignacego Paderewskiego, wybitnego polskiego pianisty i polityka. Po tym, absolwent naszego Gimnazjum Sławomir Krysa – wybitny, młody pianista, wykonał dwa utwory Fryderyka Chopina: Poloneza As – dur opus 53 oraz Etiudę c – moll opus 10 nr 12 „Rewolucyjną”.

Podczas mszy nasi uczniowie czytali Pismo Św. oraz Modlitwy Wiernych. Obecne były dwa poczty sztandarowe z Gimnazjum. Po mszy uroczystości kontynuowane były na Rynku pod siechnickim Ratuszem. Tam, razem z zespołem „Avista” pod kierunkiem pani Elżbiety Chyży oraz przy akompaniamencie orkiestry dętej, rozpoczęło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Nasza gimnazjalna młodzież zadbała o to, aby każdy uczestnik gminnych uroczystości patriotycznych dostał rozetę w barwach narodowych, małą flagę oraz śpiewnik patriotyczny.

Wszystkim naszym dzielnym gimnazjalistom: „Avista”, poczty sztandarowe, grupa uczniów z naszego Gimnazjum w Św. Katarzynie, klasa 3a, uczniowie z klas 2c, 3b,3d, 2a i wszystkim innym, którzy w ten zimny dzień, przybyli na gminne uroczystości i wzięli w nich aktywny udział – serdecznie dziękujemy!

Podziękowania należą się także naszym paniom nauczycielkom, które przygotowały naszych uczniów do występów i wraz z nimi brały udział w uroczystoœciach, a były to:
p. Elżbieta Chyży, p. Dorota Bronowicka, p. Magdalena Rachwał, p. Grażyna Wychowaniec, p. Magdalena Zatoń oraz wspomagające: p. Kazimiera Mucha i p. Grażyna Kowal.