Projekt "Szlifowanie Diamentów"

Projekt "Szlifowanie Diamentów" organizowany przez dolnośląskiego lidera wspierania uzdolnień - Fundację Edukacji Międzynarodowej objął 280 dolnośląskich uczniów w wieku od 12 do 17 lat oraz 120 dorosłych (nauczycieli i rodziców). Uczniowie w cyklu sześciu tygodniowych sesji naukowych obejmujących zajęcia z matematyki, chemii, fizyki, biologii, geografii, astronomii i informatyki poszerzali i zdobywali wiedzę z wybranych przedmiotów. Poza wykładami uczniowie mieli zapewnione wyjścia kulturalne oraz konsultacje pedagogiczne i psychologiczne. Zajęcia (240 godzin dydaktycznych), rozpoczęły się w listopadzie 2011 r. i zakończyły w kwietniu 2013 r.

Z naszego gimnazjum w projekcie tym uczestniczyli: Dominik Tyl i Robert Cugier z geografii, Krzysztof Jopek z matematyki, Konrad Kurasiewicz z informatyki i Monika Streker z astronomii.

Wszyscy uczestniczy otrzymali certyfikaty ukończenia projektu, diamenty oraz pozycje książkowe.

Oprócz uczniów, w projekcie tym uczestniczyła nauczycielka geografii, pani Kazimiera Mucha