Projekt edukacyjny z języka angielskiego

W roku szkolnym 2012/2013 został zrealizowany w naszym gimnazjum projekt edukacyjny z języka angielskiego pod tytułem: "Canada - the country of maple leaf and beaver" (Kanada - kraj liścia klonowego i bobra).

Projekt był realizowany od listopada 2012 do marca 2013 roku pod opieką nauczycielki języka angielskiego pani Beaty Horbal.

Do projektu przystąpili uczniowie klasy IIB w składzie: Cieślak Klaudia, Czyżak Dominika, Heck Anna, Hełpa Joanna, Jopek Krzysztof, Kluge Paulina, Motowidło Krzysztof, Sarnecki Sebastian, Słomczyński Adrian, Tyl Dominik, Wąsik Martyna, Wojciechowski Kacper.

Celem projektu było poszerzenie zasobu środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych, fonetycznych) i wiedzy o Kanadzie, umiejętne korzystanie ze źródeł informacji w języku angielskim (np. z encyklopedii, zasobów Internetu, mediów), rozwój kreatywności, samodyscypliny i wyobraźni uczniów, doskonalenie umiejętności interpersonalnych (postawa współpracy, tolerancji i otwartości na opinie i potrzeby innych) i wreszcie publiczne przedstawienie efektów pracy własnej i grupowej.

Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu oraz prezentacji multimedialnej na jeden (dowolnie przez siebie wybrany) spośród siedmiu obszarów tematycznych:

1. Geography and nature of Canada,
  2. Canada- general facts,
  3. Famous Canadian people,
  4. Canadian symbols and festivals,
  5. Short history of Canada,
  6. Famous Canadian landmarks,
  7. Canadian food.

Po spotkaniu organizacyjnym i podpisaniu kontraktu uczniowie podzielili się na grupy i przystąpili do realizacji projektu. W wyznaczonych kontraktem terminach spotykali się z koordynatorem projektu pokazując efekty swojej pracy, analizując błędy i nanosząc poprawki konieczne do uzyskania ostatecznej wersji plakatu lub prezentacji.

W dniu 8 marca 2013 r. odbył się finał projektu, którym była wystawa prac (plakatów) w sali 2.09, wspólne oglądanie prezentacji multimedialnych oraz degustacja wafelków polanych syropem klonowym.