Projekt edukacyjny "Ratujmy Kasztanowce z Siechnic"

W roku szkolnym 2011/12 gimnazjum im. Księżnej Anny z Przemyślidów w Siechnicach realizowany jest projekt edukacyjny poświęcony ogólnopolskiej akcji "Ratujmy Kasztanowce z Siechnic".

Akcja ratowania kasztanowców została zapoczątkowana w 2005 roku przez Fundację Nasza Ziemia i Clear Channel Poland. Ma na celu wspieranie lokalnej inicjatywy mające na celu ochronę kasztanowców oraz kształtowanie szacunku wobec drzew.

Program promuje zarówno edukację ekologiczną, prowadzoną głównie wśród dzieci i młodzieży, jak i konkretne działania ochronne (od inwentaryzowania drzew, przez wygrabianie liści z poczwarkami szrotówka, po motywowanie służb odpowiedzialnych za zieleń).

Uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunem projektu panią mgr Magdaleną Zatoń rozpoczęli ratowanie Kasztanowców od policzenia liczby tych drzew na terenie naszego Miasta. Następnie rozpoczęli grabienie liści kasztanowców zaatakowanych przez poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka. Do udziału w projekcie poświęconym Kasztanowcom zgłosiło się 17 uczniów klas II i III. Póki co zebrano około 40 worków ale mamy nadzieję że będzie ich więcej. :)