Projekt edukacyjny: Mode in Blitzlicht - Moda w świetle fleszy

Temat projektu: Mode in Blitzlicht - Moda w świetle fleszy
Rok szkolny: 2017/2018
Data prezentacji : czerwiec 2018 – wystawa w holu na 2 piętrze
Osoby biorące udział w projekcie:

Klasa 2c
Birnbach Jakub
Gajda Bartosz
Stasiuk Mateusz
Wasąg Maria
Wójtowicz Oliwer

Kluza Monika
Kwiecińska Martyna
Rzewuska Izabela

Osoby biorące udział gościnnie:
Natalia Szeptucho
Dominika Stachów
Oliwier Wojtowicz

Krótkie podsumowanie co grupa robiła

Celem projektu było stworzenie praktycznego narzędzia dydaktycznego, które będzie mogło być wykorzystywane w klasie trzeciej na lekcjach języka niemieckiego. Tematem była moda. W każdy piątek miesiąca, na pierwszej lekcji uczestnicy projektu spotykali się realizując kolejne jego fazy.
Uzgodniono zakres projektu. Uczniowie wybrali styl i okazję, do której dobrali odpowiednie stylizacje. Uczniowie pojedynczo pozowali w wybranych strojach do zdjęć. Uczennice klasy trzeciej w ramach Szkolnego koła fotograficznego zarchiwizowały w postaci zdjęć i filmu wszystkie stylizacje w różnych ujęciach (całościowo na modelu i pojedynczo – każdą sztukę). Uczniowie klasy drugiej (modele) sporządzili spis prezentowanych rzeczy w języku polskim, który następnie przetłumaczyli na język niemiecki.
Uczniowie wykonali prezentację graficzno – zdjęciową (dwujęzyczną), która zaprezentowana zostanie w czerwcu 2018 roku w formie małej wystawy na korytarzu szkoły.

Opiekunowie  projektu:
Joanna Borecka – Papiorek i Witold Szymański