Poznajemy szkodniki drzew na przykładzie Szrotówka...

W roku szkolnym 2013/14 w naszym gimnazjum realizowany jest projekt edukacyjny pt.: "Poznajemy szkodniki drzew na przykładzie Szrotówka kasztanowcowiaczka", poświęcony ogólnopolskiej akcji "Pomóżmy Kasztanowcom".

Akcja ratowania kasztanowców została zapoczątkowana w 2005 roku przez Fundację Nasza Ziemia i Clear Channel Poland. Ma na celu wspieranie lokalnej inicjatywy mające na celu ochronę kasztanowców oraz kształtowanie szacunku wobec drzew.

Program promuje zarówno edukację ekologiczną, prowadzoną głównie wśród dzieci i młodzieży, jak i konkretne działania ochronne (od inwentaryzowania drzew, przez wygrabianie liści z poczwarkami Szrotówka, po motywowanie służb odpowiedzialnych za zieleń).

Uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunem projektu panią Magdaleną Zatoń rozpoczęli akcję ratowania Kasztanowców od poinformowania uczniów naszej szkoły o najpopularniejszych szkodnikach drzew, w tym o Szrotówku kasztanowcowiaczku. Kolejnym krokiem była najważniejszą czynnością w tej akcji, czyli grabienie chorych liści kasztanowców. Do udziału w projekcie zgłosiło się 20 uczniów klas I i II. Póki co zebrano ponad 30 worków liści, ale mamy nadzieję że będzie ich więcej :)

Więcej o akcji na stronie internetowej: http://www.pomozmykasztanowcom.pl