Potrafię Pomóc - relacja z imprezy charytatywnej

6 grudnia 2008 roku Fundacja "Potrafię Pomóc" na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi, we współpracy z Gminą Święta Katarzyna oraz Gimnazjum im. Księżnej Anny z Przemyślidów zorganizowała w auli szkoły charytatywną imprezę mikołajkową.

W auli szkoły odbyły się pokazy tańca towarzyskiego dzieci i młodzieży ze szkoły "Tempo" oraz liczne konkursy z ciekawymi nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najmłodszym malowano buzie, starsi szukali szczęścia na "Kole Fortuny" lub w loterii fantowej, dla wszystkich funkcjonowała kawiarnia z ciepłymi i zimnymi napojami, słodyczami i ciastami przekazanymi przez rodziców dzieci z gimnazjum. Do wygrania lub wylosowania w różnych konkursach był sprzęt komputerowy, AGD, zabawki i słodycze.

Po atrakcjach dla najmłodszych, ich rodzice i opiekunowie mieli przyjemność wysłuchania koncertu gitarowego Michała Zygmunta. Ten mistrz akustycznej gitary jazzowej, uczestnik wielu festiwali w Polsce i Europie stworzył w auli szkoły niesamowity klimat, swoją grą przeniósł nas w jakby zupełnie inny świat. Cieszymy się, że znalazł czas i pojawił się na naszej imprezie.

Podsumowaniem atrakcji dla najmłodszych było spotkanie z aktorami serialu "Świat według Kiepskich". Do Siechnic przyjechały: Pani Marzena Sztuka, Pani Renata Pałys i Pani Barbara Mularczyk. Wzięły udział w spotkaniu z dziećmi, rozdawały zdjęcia i autografy oraz poprowadziły konkurs wiedzy o serialu.

Równocześnie z wydarzeniami w auli, w hali sportowej trwały rozgrywki piłki nożnej. W tej edycji turnieju udział wzięli wrocławscy księża, bokserzy Gwardii Wrocław, Almi Decor, Abas, GKT oraz organizatorzy i jednocześnie ubiegłoroczni zwycięzcy tych zawodów - Fundacja "Potrafię Pomóc". Mecze rozgrywano według systemu "każdy z każdy", bez podziału na grupy, a dwie najlepsze drużyny dodatkowo miały rozegrać mecz finałowy o Puchar Wójta Gminy Święta Katarzyna.

Rozgrywki sportowe w roli spikera prowadził p. Daniel Groszewski, Redaktor Naczelny z portalu internetowego www.sportall.pl, na którego stronach znalazła się zapowiedĄ imprezy, sprawozdanie z jej przebiegu i galeria zdjęć.

Przerwy między kolejnymi spotkaniami wypełniały konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla publiczności zgromadzonej w hali, występy zespołu chearleaders "Impuls" i licytacja pamiątek przekazanych przez wielu znanych sportowców. Całej imprezie towarzyszyła oprawa muzyczna przygotowana przez uczniów gimnazjum.

Po kilku godzinach piłkarskich zmagań, w meczu o I pierwsze miejsce spotkały się drużyny GKT i "Potrafię Pomóc". Trzymający w napięciu mecz zakończył się wynikiem remisowym i o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Trzy pierwsze strzały nie wyłoniły zwycięzców i zarządzono dodatkową serię, którą lepiej wykonywali zawodnicy "Potrafię Pomóc". Decydującą o zwycięstwie bramkę strzelił Tomasz Krakowiak.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Fundacja "Potrafię Pomóc"
  2. GKT
  3. Księża
  4. Bokserzy Gwardii Wrocław
  5. Abas
  6. Almi Decor

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody niespodzianki.

Fundacja "Potrafię Pomóc" dziękuje Panu Jerzemu Fitkowi, Wójtowi Gminy Święta Katarzyna za zgodę na zorganizowanie takiej akcji i wsparcie bez którego nie moglibyśmy nic zrobić, Panu Cezaremu Szeligiewiczowi, Dyrektorowi Gimnazjum w Siechnicach i gronu pedagogicznemu za współorganizację przedsięwzięcia, Panu Grzegorzowi Wiatrowskiemu za dostarczenie ciepłych posiłków oraz Panu Mirosławowi Skrętkowiczowi za dostarczone napoje.

Tomasz Krakowiak