Polskie prezydencja w Radzie UE - apel

28 października 2011 r. był w Gimnazjum w Siechnicach świętem Unii Europejskiej. W auli naszej szkoły odbył się apel poświęcony polskiej prezydencji w Radzie UE.

Organizatorami apelu byli uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawców. Ponad 200 zebranych gimnazjalistów wysłuchało krótkiej historii Unii Europejskiej, poznało strukturę i sposób jej działania oraz kalendarium polskiego uczestnictwa w UE. Następnie pani Katarzyna Haśkiewicz przedstawiła przygotowaną przez uczniów prezentację dotyczącą polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, która rozpoczęła się 1 lipca 2011r. i będzie trwać do 31 grudnia 2011 r.

Pod koniec apelu wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas zabawy ZAGRAJMY W STOLICE. Liczyło się, kto szybciej poda państwo i jego stolicę pasujące do flagi. Na sali zapanowała radosna atmosfera, a uczniowie wyrywali się do odpowiedzi. Apel zakończył się krótkim wystąpieniem pana dyrektora Cezara Szeligiewicza, który podsumował dzisiejszy apel i podkreślił znaczenie aktualnych wydarzeń dla przyszłości Polski i kontynentu europejskiego.