Pasowanie na ucznia gimnazjum

W dniu 30 września 2016 roku odbyła się w Gimnazjum w Siechnicach bardzo ważna uroczystość, a mianowicie pasowanie na ucznia gimnazjum. O godzinie 9.00 w auli szkoły zebrali się wszyscy uczniowie klas 1 wraz z wychowawcami. Wszyscy byli ubrani w stroje odświętne, ponieważ czekała ich bardzo ważna uroczystość na której była obecna Dyrekcja szkoły i rodzice. Po części artystycznej, przygotowanej przez starszych kolegów, pan Dyrektor przeczytał ślubowanie a uczniowie z podniesionymi palcami odpowiadali "ślubujemy". Następnie klasy wraz z wychowawcami wyszli na środek auli gdzie każdy uczeń został pasowany na ucznia gimnazjum poprzez położeniu przez pana Dyrektora na ramieniu ucznia "zaczarowanego ołówka" i wypowiedzeniu formuły "pasuję cię na ucznia gimnazjum". Po uroczystości uczniowie przebrali się i wszyscy razem z wychowawcami poszli na imprezę integracyjną.