Pasowanie na gimnazjalistę - oddział

8 października 2012 r. w Gimnazjum Oddziale Zamiejscowym w Św. Katarzynie odbyła się uroczystość pasowania klas I. Program przygotowały klasy II pod opieką wychowawców i pedagoga szkolnego.

Po krótkim przedstawieniu się uczniowie z klas I-ych wzięli udział w III etapach egzaminu:

• Etapy życia w Gimnazjum,
  • Ciężar nauki w klasie I - słownikowe trudności, rozwijanie swoich pasji, zainteresowań i nie tylko,
  • Ostatnia wieczerza przed egzaminem.

Poszczególne konkurencje m.in: odpowiedzi na pytania dotyczące gimnazjum, wspólny taniec w strojach z papieru toaletowego lub workach na śmieci, spacer z książkami na głowie oraz wypicie specjalnej mikstury okazały się zabawne i na miarę sił, wszyscy pomyślnie zdali egzamin.

Po uroczystym ślubowaniu pan wicedyrektor Artur Kaliszczak przyjął uczniów do grona gimnazjalistów pasując ich symbolicznym ołówkiem.