Pasowanie na gimnazjalistę

30 września 2011 r. nasi pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona braci gimnazjalnej. Gospodynią uroczystości była sama księżna Anna z Przemyślidów, która odwiedziła nasze mury specjalnie z tej okazji. Młodzi adepci musieli udowodnić, że zasługują na zaszczytne miano gimnazjalisty. Przedstawicieli klas poddano czterem próbom:

1. Naśladowanie dźwięków egzotycznych zwierząt: warana z Komodo, surykatki, rosomaka i kolczatki.
  2. Rzucanie piłkami do kosza.
  3. Czytanie łamańców językowych.
  4. Bieg z jajkiem na łyżce - ważne było, aby jak najszybciej dobiec do mety nie gubiąc przy tym jajka.

Wszyscy dzielnie walczyli w szrankach przechodząc pomyślnie przez wyznaczone zadania. Świadomi przywilejów i obowiązków płynących z roli ucznia gimnazjum pierwszoklasiści złożyli przysięgę:

"Godnie wypełniać obowiązki gimnazjalisty,
Pomagać słabszym, pokrzywdzonym i potrzebującym,
Być prawym i prawdomównym,
Dbać o honor szkoły w każdym miejscu,
Wykazywać się pracowitością i wytrwałością, aby nauką i zachowaniem sprawić radość rodzicom i nauczycielom".

Na zakończenie pan dyrektor symbolicznym gestem pasowania przyjął nowych uczniów do społeczności gimnazjalistów.