Olimpiada geograficzna

W dniu 25 kwietnia 2019 r. uczennica klasy 3A gimnazjum, Aleksandra Offman została laureatką V Olimpiady Geograficznej dla uczniów dolnośląskich szkół podstawowych.

Organizatorami Olimpiady jest Szkoła Podstawowa nr 113 we Wrocławiu we współpracy z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Uniwersytetem Wrocławskim.

Etap wojewódzki odbył się na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Geografii i Rozwoju Regionalnego.

W czasie przerwy między I a II częścią finału uczestnicy Olimpiady zobaczyli najciekawsze wnętrza barokowego gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego: Aulę Leopoldyńską, Oratorium Marianum i Wieżę Matematyczną. Biuro Podróży Tumi-Tur było sponsorem biletów wstępu do zwiedzania ogromnej makiety Kolejkowo na Dworcu Świebodzkim.

Po zakończeniu II części finału uczestnicy Olimpiady w oczekiwaniu na ostateczne wyniki wysłuchali prelekcji połączonej z prezentacją slajdową pt: „Walory przyrodnicze i kulturowe Peru”.

Laureatka otrzymała dyplom, nagrodę książkową i pendriva, oraz otrzyma ocenę celującą z geografii na świadectwie ukończenia szkoły. Nauczycielem geografii Aleksandry jest Kazimiera Mucha.

Gratulujemy uczestnicy i jej rodzicom wielkiego sukcesu naukowego.