Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności klasa 2c

Kilkoro uczniów z naszej szkoły przez kilka miesięcy pracowała nad przygotowaniem teledysku do wybranego tekstu literackiego. Uczniowie przygotowali teledysk pt. “Czy już wiesz” do  utworu “Nothing else matters” i książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Uczniowie biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności, która odbędzie się w ostatni weekend maja.

Uczniowie przez cały rok rozwijali swoje uzdolnienia i talenty. Pracowali nad mocnymi i słabymi stronami. Rozwijali swoją kreatywność oraz umiejętności XXI wieku takie jak: innowacyjność, doprowadzanie zadań do końca, praca zespołowa. Uczniowie stworzyli plan pracy. Spisali sceny które chcą zagrać. Wybrali postacie, które przedstawią. Podzielili się pracą.  Wypisali czego muszą się nauczyć, czego powinni się dowiedzieć. Zaprezentowali swoje talenty i wybrali talenty, które chcielibyśmy zaprezentować w teledysku. Jeden uczeń zagrał na perkusji i dzwonkach, 3 dzieci zatańczyła flamenco. Uczniowie nauczyli się śpiewać piosenkę w języku angielskim, a także wymyślili swoją wersję piosenki w języku polskim. Nauczyli się obcinać filmiki i muzykę online, a także w aplikacji YouCut. Nauczyli się dodawać muzykę i zdjęcia do filmiku. Bawili się różnymi efektami specjalnymi. Upiekli tort, babeczki i nauczyli się robić fasolki wszystkich smaków (w wymyślonych przez siebie smakach).

Efekty pracy dzieci można zobaczyć na filmikach: