Odgłosy wiosny – koncert NFM

Ostatniego dnia marca uczniowie klas I-III gościli muzyków z Narodowego Forum Muzyki. Choć w tym roku wiosna jest szczególnie kapryśna, to jednak można dostrzec pierwsze jej zwiastuny. Muzycy zapewnili dzieci, że oznaki wiosny od wieków były także inspiracją dla artystów. Kompozytorzy próbowali przełożyć odgłosy wiosny na język muzyczny. Podczas koncertu muzycy przypomnieli  budowę fletu i klarnetu – instrumentów dętych drewnianych. Zaprezentowali utwory muzyczne, które miały przenieść słuchaczy na łono przyrody, skomponowane przez Ludwiga van Beethovena, Nikołaja Rimskiego-Korsakowa, Roberta Schumanna czy Bedřicha Smetanę. Mogliśmy doszukiwać się w muzyce dźwięków, które przypominały brzęczenie owadów, ptasie trele i kląskanie, plusk strumyka i odgłosy wielkiej rzeki.