Obchody Tygodnia dla Ziemi

W ramach obchodów Tygodnia dla Ziemi w naszej szkole odbyło się dużo inicjatyw mających na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów. Podjęte działania stały się także okazją do integracji i wspólnie spędzonego czasu.  Uczniowie wzięli czynny udział w pokazie mody ekologicznej. Ich pomysłowość i kreatywność zaskoczyły nas po raz kolejny. Dzieci udowodniły, że surowce wtórne mogą być wykorzystane do stworzenia niezwykłych przebrań, instrumentów muzycznych i zabawek. Uczniowie zaangażowali się również w sprzątanie naszej okolicy. W ruch poszły worki na śmieci i rękawiczki. Naszych uczniów nie trzeba było zachęcać do porządkowania. Z radością i zaangażowaniem podjęli się zadania pozbierania śmieci.

Cieszymy się, że tak wielu naszych uczniów dało radę dotrzeć do szkoły na jednośladach. Stojaki przed szkołą zostały zajęte przez rowery i hulajnogi.

Mamy nadzieję, że poprzez edukację i aktywne zaangażowanie w proekologiczne działania, mogliśmy się wspólnie przyczynić do ochrony naszej planety i jej zasobów.

Działanie realizowane w ramach projektu, pn. ,,Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu ,, EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.