Obchody Roku Chopinowskiego

5 marca 2010 r - Inauguracja Roku Chopinowskiego w auli gimnazjum

• koncert fortepianowy Sławka Krysy,
  • pieśni Fr. Chopina w wykonaniu zespołu Avista,
  • recytacja wiersza Cypriana Kamila Norwida "Fortepian Chopina" przez Aleksandrę Merdę,
  • rozdanie broszur chopinowskich wykonanych przez uczniów z krótką informacją o kompozytorze

27 marca 2010 r - Akademia o Fryderyku Chopinie dla gości naszego gimnazjum podczas "Drzwi Otwartych"

Kwiecień 2010 - Konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie - oddział zamiejscowy Święta Katarzyna; Udział wzięło 16 osób

• I miejsce Oktawia Tabak
  • II miejsce Dawid Kozów, Wojciech Braniewski
  • III miejsce Anna Besz

6 maja 2010 r - Wyjazd do Opery Dolnośląskiej na spektakl "Chopin"
Opera "Chopin" oparta jest w całości na utworach polskiego mistrza, które Orefice zinstrumentował. Nawiązuje ona do różnych wydarzeń z życia autora ballad i mazurków. Dzieło wystawione było na początku XX wieku w Mediolanie, w Warszawie i w innych ośrodkach. To z pewnością jedna z najambitniejszych i zarazem najciekawszych prób "zaaranżowania" genialnej muzyki Fryderyka Chopina, muzyki, która na ogół bardzo źle znosi tego typu transkrypcje. Spektakl obejrzało 20 uczniów Gimnazjum w Siechnicach z oddziału w Świętej Katarzynie.

14 maja 2010 r - Dzień romantycznych strojów i muzyki Chopina
W ramach obchodów Roku Chopinowskiego dzień 14 maja 2010 r. był w naszym Gimnazjum dniem stroju z epoki romantyzmu. Uczniowie, którzy przyszli w tym dniu w romantycznym przebraniu nie byli pytani, a ponadto wzięli udział w pokazie mody romantycznej.
W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Jury w składzie: pan dyrektor Cezar Szeligiewicz, p. Grażyna Wychowaniec i p. Anna Tawkin przyznało nagrody w kategorii strojów damskich i męskich.

• I miejsce otrzymali: Magdalena Przerada z kl. 3b i Dawid Kotar z kl. 3d
  • wyróżnienia przyznano: Aleksandrze Szpruch z kl. 2c i Mateuszowi Miechowi z kl. 2a

Poza konkursem jury wyróżniło stroje pani Elżbiety Chyży i pani Iwony Gordziewicz.

Maj 2010 - Konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie - Gimnazjum w Siechnicach
W konkursie wiedzy o Fryderyku Chopinie, zorganizowanym przez panią Iwonę Gordziewicz w gimnazjum w Siechnicach, wzięło udział 39 uczniów. Konkurs sprawdzał wiedzę o biografii kompozytora oraz umiejętność rozpoznawania jego utworów. Nagrodzono uczniów, którzy wykazali się najlepszą znajomością życia i twórczości Chopina.

• I miejsce: Magdalena Przerada
  • II miejsce: Szymon Fijałkowski
  • III miejsce: Klaudia Rozwadowska, Żaneta Gabor, Anna Zawiślak

Maj 2010 - Obchody Roku Chopinowskiego w Urzędzie Gminy Święta Katarzyna