Niezwykłe pocztówki

Gmina Siechnice wydała serię wyjątkowych kartek pocztowych. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie powód z którego do tego doszło. Z całą inicjatywą wyszli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach.

To się nazywa determinacja i upór godne pochwały. Jesienią ubiegłego roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach postanowili wziąć udział w programie wymiany pocztówkowej z świetlicami szkolnymi z całej Polski. Niestety okazało się, że Siechnice nie posiadają własnej pocztówki, którą dzieci mogłyby wysłać i podzielić się widokami z ich rodzinnej miejscowości. Wtedy uczniowie za namową swoich nauczycieli postanowili wyjść z własną inicjatywą. Wysłali list do Burmistrza Siechnic Milana Ušáka z prośbą o sfinansowanie wydania pocztówek, które same opracowały, i które mogłyby wysłać w ramach wymiany.

Pomysł bardzo spodobał się w siechnickim magistracie a inicjatywa i aktywność dzieci zostały nagrodzone. Wydanie serii niezwykłych pocztówek przedstawiających Siechnice autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 zostało sfinansowane ze środków na promocję Gminy. Burmistrz osobiście spotkał się z autorami widokówek, by podziękować im za wyjątkowy pomysł promowania rodzinnej miejscowości.

Mamy nadzieję, że siechnickie pocztówki, których autorami są uczniowie szkół z terenu naszej Gminy staną się lokalną tradycją. Zachęcamy nauczycieli i uczniów, którzy chcieliby wydać swoje prace – plastyczne lub fotograficzne - w formie kart pocztowych promujących ich miejscowości w Gminie Siechnice do kontaktu z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego ([email protected]).