Nieustający Konkurs Czytelniczy

Już po raz piąty odbył się w Gimnazjum w Siechnicach Nieustający Konkurs Czytelniczy. Organizatorką konkursu była pani Anna Tawkin przy współpracy pani Marty Kurpios, która nadzorowała prowadzenie konkursu w Oddziale Zamiejscowym w Świętej Katarzynie.

Konkurs trwał od listopada 2010 r. do końca maja 2011 r. Zadaniem konkursu było zachęcenie uczniów do samodzielnego wyszukiwania informacji oraz wyrabianie w nich umiejętności systematycznej pracy.

Na początku każdego miesiąca w gablocie obok biblioteki były wywieszane zadania konkursowe. Każdy uczeń mógł do końca kolejnego miesiąca wrzucić rozwiązaną i podpisaną kartkę do skrzynki znajdującej się w bibliotece. Po upływie każdego miesiąca zadania były wyjmowane ze skrzynki i sprawdzane. Punkty z kolejnych miesięcy były sumowane. Łączna ilość punktów zadecydowała o kolejności zajmowanych miejsc.

W konkursie wzięło udział 56 uczniów z klas I - III z Siechnic i Oddziału Zamiejscowego. Uczniowie bardziej lub mniej systematycznie rozwiązywali kolejne zadania. Szczegółowe wyniki znajdują się w załączonej tabeli.

Po podsumowaniu wyników wyłoniono następujących zwycięzców:

• I miejsce: Klaudia Nowak z kl. II B (73,5 punktu),
  • II miejsce: Roksana Skwarek z kl. II D (71,5 punktu),
  • III miejsce: Aleksandra Roman z kl. III B (69,5 punktu).
Powiązane osiągniecia