Nauka [Języków] Potęgi Kluczem

7 marca (czwartek) w naszej szkole odbyły się prelekcje dotyczące nauki języków obcych. Przeprowadziły je trzy absolwentki Gimnazjum w Siechnicach: Anna Butkowska, Magdalena Wnęk i Sylwia Cieślik - obecnie uczennice wrocławskich liceów.
Zajęcia polegały na zaprezentowaniu uczniom korzyści płynących z nauki języków obcych. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jakie języki są najpopularniejsze w Polsce i na świecie, a jakie ocenia się jako najtrudniejsze lub najłatwiejsze. Uzyskali kilka praktycznych porad, jak uczyć się języków, aby było to przyjemne i efektywne. Oprócz nowych metod nauki, uczniowie poznali też sposoby radzenia sobie np. z blokadą językową czy nadmiarem obcych słówek do nauki w krótkim czasie.
Części teoretyczne prelekcji były przerywane ciekawymi ćwiczeniami. Pierwsze polegało na odegraniu w grupach krótkich scenek na zadany temat bez użycia słów. Drugie natomiast - na odgadywaniu pochodzenia i znaczenia obcych wyrazów.
W warsztatach wzięło udział łącznie 119 uczniów z sześciu klas.
Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii".