Marta Schreiber finalistką konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista

Marta Schreiber uczennica klasy 3c Gimnazjum w Siechnicach zakwalifikowała się do Finału Dolnośląskiego Konkursu "Zdolny Ślązak Gimnazjalista"- blok przyrodniczy.

XXIII Dolnośląski Konkurs "Zdolny Ślązak Gimnazjalista" jest prestiżowym konkursem, w którym biorą udział niemalże wszystkie gimnazja z terenu Dolnego Śląska. Organizatorami konkursu są: Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Konkurs nadaje laureatom szczególne uprawnienia przy naborze do szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie, którzy zostaną laureatami konkursu, będą zwolnieni z danej części egzaminu gimnazjalnego i otrzymają maksymalną liczbę punktów rekrutacyjnych, co otwiera im drogę do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs składa się z kilku etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Wszystkie etapy konkursu są organizowane w poszczególnych blokach tematycznych: matematyczno-fizyczny, humanistyczny, przyrodniczy i języków obcych. W każdym z w/w bloków tematycznych Gimnazjum w Siechnicach miało swoich reprezentantów - łącznie 13 uczniów.

Wśród 460 uczestników etapu powiatowego w bloku przyrodniczym, (wszystkie powiaty z Dolnego Śląska), 7 uczniów reprezentowało Gimnazjum w Siechnicach z Oddziałem Zamiejscowym w Świętej Katarzynie: Bańkowski Tomasz, Jopek Krzysztof, Jędrzejewska Paulina, Karkut Kacper, Kosior Andrzej, Schreiber Marta, Sikora Michał.

Spośród nich najlepszy wynik uzyskała Marta Schreiber, uczennica kl. 3 c, która zakwalifikowała się do finału dolnośląskiego.

Marta Schreiber jest uczennicą wszechstronnie uzdolnioną, niezwykle sumienną i pracowitą. W ubiegłym roku szkolnym była w grupie uczniów, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce. Ponadto rokrocznie reprezentuje szkołę w licznych konkursach przedmiotowych.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie naszego gimnazjum życzą Marcie sukcesu w finale dolnośląskim.

Tekst: Gimnazjum w Siechnicach
Zdjęcie: Anna Tawkin