Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

Sprawozdanie z Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii:

• Konkurs odbył się w dniu 19 maja 2010 roku na 2 i 3 godzinie lekcyjnej w auli szkolnej Gminnego Gimnazjum im. Ks. Anny z Przemyślidów w Siechnicach.
  • Konkurs nadzorowały nauczycielki języka angielskiego- p.Małgorzata Hałupka, p. Beata Horbal oraz p. Barbara Sobieraj.
  • Do konkursu przystąpiły te drużyny klasowe, które w wyznaczonych regulaminem konkursu terminach dostarczyły wszystkie wymagane prace, tj. plakat oraz prezentację multimedialną. Regulamin konkursu został wywieszony w gablotach na korytarzach szkoły.
  • W konkursie udział wzięło 5 drużyn w składzie:
    • klasa IID - Demczański R., Musiał M., Sarna W., Sycz P., Włodarczyk K.
    • klasa IIIA - Guzikowski M., Ignasiak G., Kłonowska A., Merda A., Skołuda G.
    • klasa IIIB - Ćwiek A., Dębiński M., Przerada M., Wnęk R., Zbądzki J.
    • klasa IIIC - Bułajew N.; Ciróg A.; Niżyńska M., Nowak P., Świętoń W.
    • klasa IIID - Gdula A., Kotar D., Kujawski K., Nowicka M.
  • Drużyny odpowiadały na 30 pytań testowych w języku angielskim. Wyniki testu pozwoliły wyeliminować drużyny które uzyskały najmniejszą ilość punktów- były to klasy IIIC i IIID, które nie przeszły do części ustnej konkursu (listę pytań i odpowiedzi testu zawiera załącznik nr 2).
  • Do etapu ustnego przeszły 3 klasy. Zawodnicy udzielali odpowiedzi na 5 pytań spośród 100 w zestawie. Odpowiedzi udzielał lider wybrany uprzednio przez grupę po krótkiej, wspólnej konsultacji.
  • Ostateczną rozgrywkę wygrała klasa IID. Drugie miejsce zajęła klasa IIIB, a trzecie klasa IIIA.
  • Konkurs przebiegł bez zakłóceń, w miłej atmosferze sportowej rywalizacji fair play.
  • Zwycięzcy konkursu zdobyli nagrody rzeczowe.
  • Pozostałym uczestnikom pozostało nam jedynie pogratulować wiedzy, pomysłowości oraz wytrwałości i zaprosić ich do kolejnego konkursu w przyszłym roku.
Powiązane osiągniecia