Konkurs "Sejm Dzieci i Młodzieży"

Organizatorem są: Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Projekt: Polska i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się 1 czerwca 2011 roku w Warszawie. Tematem sesji był Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej.-czyli znalezienie przez uczestników i uczestniczki pomysłów na lokalne działania społeczne i wolontarystyczne i ich rozpropagowanie w swoich szkołach i miejscowościach.

W naszej szkole o miejsca w sejmie walczyło 7 drużyn. Jedna z nich w składzie: Monika Białas i Maciej Białas znalazła się w gronie zwycięzców i zasiadła w ławach poselskich 1 czerwca 2011r

XVIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się 1 czerwca 2012 roku w Warszawie W tym roku tematem przewodnim była "Demokracja w szkole". Dwie drużyny (Jedna w gimnazjum w Siechnicach, druga w Św. Katarzynie) przygotowały debaty na temat demokracji w szkole. Niestety nie udało się im zakwalifikować do grona finalistów.