Konkurs recytatorski "Poezja Karola Wojtyły"

Tegoroczny XII Dzień Papieski będziemy obchodzić pod hasłem "Błogosławiony Jan Paweł II - Papież rodziny". Wydarzenie to skupia naszą uwagę wokół nauczania Ojca Świętego dotyczącego rodziny.

W ramach tych obchodów już po raz kolejny w dniu 10 października 2012 r. w naszym gimnazjum odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. "Poezja Karola Wojtyły". Organizatorką była pani Grażyna Wychowaniec, katechetka. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I-III.

Uczestników oceniało jury w składzie:

• Pan Wicedyrektor Artur Kaliszczak,
  • Pani Elżbieta Chyży - nauczycielka sztuki,
  • Pani Agata Suty - polonistka.

Po obradach jury ogłosiło werdykt:

• I miejsce zajął Arkadiusz Sabat uczeń kl. II d,
  • II miejsce zajęły dwie uczennice: Paulina Jędrzejewska z kl. III a oraz Magdalena Bednarska z kl. II d,
  • III miejsce przypadło uczennicy kl. II a Joannie Pisching.

Wyróżnienia otrzymały: Kamila Wojtasik z kl. II b oraz Aleksandra Sabat z kl. III d.

Po zakończonym konkursie na uczniów czekał upominek w postaci papieskich kremówek. Po tej słodkiej niespodziance uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami udali się przed pomnik Jana Pawła II, gdzie zostały złożone kwiaty. Cała uroczystość została zwieńczona słowem księdza Edwarda, skierowanym do młodzieży.

Powiązane osiągniecia