Konkurs "Moja szkoła w Unii Europejskiej"

9 czerwca 2010 r. wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec wręczył nagrody laureatom konkursu wojewódzkiego VIII edycji Programu "Moja szkoła w Unii Europejskiej - edycja powrót do szkoły".

Uczestnicy tego konkursu musieli napisać zbiorowy esej na wybrany przez siebie temat. Uczennice naszego gimnazjum z Oddziału Zamiejscowego w Św. Katarzynie: Aleksandra Kępa, Karolina Dąbrowska i Aleksandra Lipska zajęły w nim III miejsce wybierając temat: Petycję o jakiej treści skierowałbyś do parlamentu Europejskiego obecnej kadencji i dlaczego?

Po sprawdzeniu, że tylko w 10 krajach Unii Europejsikiej jest Rzecznik Praw Dziecka, zwróciły się w petycji do Parlamentu Europejskiego o przyjęcie takich rozwiązań prawnych, które obligowałyby wszystkie kraje członkowski do powołania Rzecznika Praw Dziecka we wszystkich krajach Unii, które podpisały Konwencję o Prawach Dziecka.

Powiązane osiągniecia