Konkurs Matematyczny "Koma"

W listopadzie 2010 r. odbyła się w naszym gimnazjum VI edycja konkursu KOMA organizowanego przez Instytut Matematyki we Wrocławiu. W dniu 15 listopada w Instytucie Matematycznym na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się symulacja wykładu i omówienie zadań z zakresu: Symbol Newtona, budowa i własności trójkąta Pascala. Wykład prowadził pan Marcin Preisner. Nauczycielkami uczestniczącymi w wykładzie i równocześnie koordynującymi przebieg konkursu w gimnazjum były panie Kamila Kłak i Danuta Kowalczyk.

22 listopada w auli gimnazjum odbył się 90 minutowy wykład dla uczniów Gimnazjum przeprowadzony przez nauczycielki matematyki uczestniczące w wykładzie w Instytucie Matematycznym.

W dniu 23 listopada uczniowie, w oparci o nowo nabytą wiedzę i notatki jakie sporządzili podczas wykładu, pisali test pod opieką pani Anny Tawkin.

W eliminacjach szkolnych wzięło ogółem udział 896 uczniów w tym 35 z naszego gimnazjum. 170 dostało się do finału. W naszej szkole zakwalifikowały się cztery osoby (max 89 pkt):

• Justyna Jagiełło, kl. 3a, 53 pkt,
  • Karol Kubera, kl. 3a, 52 pkt,
  • Joanna Bożyk, kl. 3c, 43 pkt,
  • Michał Sikora, kl. 1f, 40 pkt.

Finał konkursu odbył się w sobotę 4 grudnia 2010 r. w Instytucie Matematycznym na Uniwersytecie Wrocławskim. Wykład pt. "Wierzchołki piramid" poprowadził mgr Michał Śliwiński.

Uczniowie, którzy uzyskali powyżej 50 punktów otrzymali, zgodnie z zaleceniami pomysłodawców konkursu, ocenę celującą, pozostali finaliści bardzo dobry z plusem.

Powiązane osiągniecia