Konkurs IPN - Bóg, honor, ojczyzna - wartości polskiego ziemiaństwa

W dniu 7.06.2017 r. w naszym gimnazjum mieliśmy przyjemność gościć członków oddziału Instytutu Pamięci Narodowej z Wrocławia. W obecności dyrektora i dwóch klas członkowie komisji wojewódzkiej: dr Stanisław A. Bogaczewicz i dr Tomasz Gałwiaczek wręczyli nagrody i podziękowania uczestnikom konkursu "Bóg honor ojczyzna - wartości polskiego ziemiaństwa", a także gorąco zapraszali uczniów do brania udziału w tego typu konkursach rozwijających nas w wielu dziedzinach.

Jędrzej Adamowicz z klasy 1f otrzymał na szczeblu wojewódzkim wyróżnienie, a Paulina Żelezik, uczennica klasy 3f została laureatką konkursu i reprezentowała województwo dolnośląskie w finale na etapie ogólnopolskim w Poznaniu (uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczycielki D. Bronowickiej).

W etapie szkolnym i wojewódzkim komisje oceniały prace pisemne bądź prezentacje multimedialne. W etapie ogólnopolskim zadaniem finalistów było samodzielne zaprezentowanie przygotowanego wcześniej zadania.

P. Żelezik