Konkurs Czytelniczy "Bliżej Książki"

27 maja 2009 r. odbył się Konkurs Czytelniczy "Bliżej Książki" zorganizowany przez bibliotekarkę Annę Tawkin.
Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów klas I-III gimnazjum i miał na celu sprawdzenie ogólnej wiedzy z zakresu znajomości literatury i historii książki. W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Zebrani w auli gimnazjum uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć pisemnie na pytania konkursowe ułożone w formie testu. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Swoją obecnością zaszczycił nas pan dyrektor Cezar Szeligiewicz Wyniki konkursu zostały ogłoszone następnego dnia po sprawdzeniu prac.

Uczniom, którzy wykazali się największą wiedzą przyznano nagrody za trzy pierwsze miejsca:
1 miejsce: Kamila Hladisz z III B
2 miejsce: Radosław Wnęk z II B
3 miejsce: Magdalena Przerada z II B

Konkurs czytelniczy "Bliżej Książki" jest organizowany corocznie. Uczniowie chętnie w nim uczestniczą, przez co pogłębiają swoją wiedzę i uczą się zdrowych zasad współzawodnictwa.

Powiązane osiągniecia