Klasa 2b została zaproszona do Radia Wrocław

9 grudnia klasa 2b została zaproszona do Radia Wrocław przez dziennikarkę: Martynę Czerwińską - mamę naszego kolegi Miłosza.
Wizytę rozpoczęliśmy w radiowym muzeum, gdzie dowiedzieliśmy się jak wyglądała kiedyś praca radiowca, podglądaliśmy wiele ciekawych eksponatów i wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej. Następnie zwiedziliśmy Salę Koncertową Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka. W studiu Radia RAM, wysłuchaliśmy na żywo serwisu, który przedstawiła Pani Martyna, a Matylda i Michał z naszej klasy zaprezentowali prognozę pogody. Kolejnym punktem programu była wizyta w Newsroom i kolejna audycja na żywo pozostałych uczniów naszej klasy w studiu Radia Wrocław i Radia RAM. Z dziennikarzami na antenie uczniowie 2b rozmawiali między innymi o mundialu. W podziemiach radia ćwiczyliśmy tzw. wprawki głupawki, tak, aby jak najlepiej przygotować się do nagrania naszej klasowej audycji, która będzie dla nas pamiątką wspaniałego dnia, który spędziliśmy w siedzibie Radia Wrocław.