IX Powiatowy Przegląd Jasełek w Krzyżowicach

W dniu 30 stycznia 2014 r. zespół jasełkowy klasy IIC Gimnazjum w Siechnicach, składający się z 7 dziewcząt i 7 chłopców wziąłudział w IX Powiatowym Przeglądzie Jasełek w Krzyżowicach.

Organizatorem Przeglądu był Powiatowy Zespół Szkół nr. 1 w Krzyżowicach. Młodzież pod opieką katechetki pani Grażyny Wychowaniec i wychowawczyni klasy pani Kazimiery Muchy pojechała na przegląd busem gminnym. W przeglądzie wzięły udział 4 zespoły z Gimnazjów Powiatu Wrocławskiego: Siechnic, Sobótki, Kobierzyc, Mietkowa.

Jury przygotowało ocenę merytoryczną występów nie wyłaniając laureatów. Jasełka pod tytułem "Między niebem a ziemią" zaprezentowane przez młodzież siechnickiego gimnazjum zostały ocenione najwyżej. Każdy uczestnik otrzymał indywidualny dyplom za udział. Przyznano również indywidualne WYROŻNIENIA, które otrzymali:

• Marcel Kościelny za wprowadzenie w atmosferę Jasełek,
  • Natalia Pawlikowska za rolę Boruty,
  • Dominika Goryńska za rolę Archanioła Rafała.

W/w uczniowie oprócz dyplomów otrzymali cenne nagrody książkowe.

Zespół otrzymał pamiątkową statuetkę, którą wraz z podziękowaniem przekazał Panu Dyrektorowi. Podziękowania otrzymali również nauczyciele. Szkoła otrzymała jako główną nagrodę gwiezdny projektor.

Dla wszystkich uczestników przygotowano 2-daniowy obiad. Po zakończeniu przeglądu uczniowie zwiedzili szkołę. Jedną z opiekunek zespołu siechnickiego była m.in. absolwentka naszego gimnazjum, która jest obecnie uczennicą II klasy Technikum Hotelarskiego w Krzyżowicach.