III Międzyszkolny Turniej Matematyczny

Dnia 7 kwietnia 2011r w auli Gimnazjum w Siechnicach odbył się III Międzyszkolny Turniej Matematyczny Dla Uczniów Klas Szóstych.W turnieju wzięło udział 13 zespołów trzyosobowych reprezentujących szkoły podstawowe gminy Siechnice oraz SP nr 99 z Wrocławia, łącznie - 39 uczniów.

Uczniowie musieli wykazać się wyobraźnią, kreatywnością, logiką myślenia i umiejętnością współpracy w zadaniach typu: rebusy, układanki na płaszczyźnie i w przestrzeni, zagadki logiczne itp.

Po wyrównanej walce ostatecznie wygrały następujące drużyny:

• I miejsce - drużyna ze SP w Radwanicach w składzie: Michał Zaręba, Dawid Wolak, Piotr Słomiński.
  • II miejsce - drużyna ze SP nr 99 we Wrocławiu (Księże Małe) w składzie: Agata Salamon, Katarzyna Pisula, Natalia Grech.
  • III miejsce - drużyna ze SP w Radwanicach w składzie: Michał Wawrzyniak, Maksymilian Iżykowski, Tomasz Osada.

Opiekunką zwycięskich drużyn z Radwanic jest Pani Małgorzata Klukowska, a drużyny ze Szkoły Podstawowej nr99 - Pani Joanna Jahn- Cybulska.

Komisję turnieju stanowiły nauczycielki matematyki w Gimnazjum w Siechnicach: Danuta Kowalczyk, Magdalena Stawicka i Kamila Kłak. Specjalnie dla gości wystąpił zespół wokalny Awista, prowadzony przez Panią Elżbietę Chyży.

Wybrani uczniowie gimnazjum czynili honory gospodarzy i oprowadzili swoich młodszych kolegów po szkole. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i układanki matematyczne oraz pisanki wykonane przez uczniów gimnazjum z życzeniami świątecznymi.

Na podkreślenie, zdaniem komisji, zasługuje piękna postawa uczniów w czasie konkursu, ich zaangażowanie, współpraca w zespołach, wola walki, radość z sukcesów i umiejętność przegrywania.

Danuta Kowalczyk