II Międzyszkolny Turniej Matematyczny

26.03.2010 r. w Gminnym Gimnazjum w Siechnicach odbył się II Międzyszkolny Turniej Matematyczny dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych.

W konkursie wzięło udział 30 uczniów: po 3 drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 99 we Wrocławiu i Św. Katarzyna, 2 drużyny z Szkół Podstawowej w Siechnicach, po 1 drużynie z Szkół Podstawowej Marcinkowicach i Szkół Podstawowej Radwanicach.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki: panie Magdalena Stawicka i Jolanta Standio. Oprócz wiedzy matematycznej ważna była szybkość i wyobraźnia przestrzenna. Jury przyznało nagrody trzem drużynom, które otrzymały największa ilość punktów.

Oto laureaci konkursu:

• I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 99 we Wrocławiu - Aneta Wysokińska, Miłosz Baraniewicz, Maciej Stosis
  • II miejsce: Szkoła Podstawowa w Siechnicach - Maria Maćków, Karol Cadet, Andrzej Kosior
  • III miejsce: Szkoła Podstawowa w Radwanicach - Anna Majcher, Julia Kuźmińska, Urszula Mazur