I Szkolny Turniej Szachowy

W dniu 28.02.2013 r. w auli Gimnazjum w Siechnicach odbył się I Szkolny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 29 uczniów z Gimnazjum w Siechnicach i Oddziału Zamiejscowego w Świętej Katarzynie.

W rundzie eliminacyjnej uczniowie w 12 grupach rozgrywali partie szachowe systemem "każdy z każdym".

Do ćwierćfinału rozgrywanego systemem pucharowym zakwalifikowali się zwycięzcy grup eliminacyjnych. Po zaciętej rywalizacji 6 uczestników turnieju zakwalifikowało się do półfinału. O awans do finału walczyli: Marlena Dziołak z Adrianem Tutakiem, Angelika Madej z Mateuszem Kościelskim oraz Daniel Figaj z Pawłem Licakiem.

W finale trójka najlepszych szkolnych szachistów walczyła systemem ,,każdy z każdym". Po wyrównanej walce zajęli następujące miejsca:

1 miejsce: Mateusz Kościelski z klasy 3e,
2 miejsce: Marlena Dziołak z klasy 3c,
3 miejsce: Daniel Figaj z klasy 3a.

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy.

Powiązane osiągniecia