Gminny Przegląd Jasełek

21 grudnia 2009 r. w auli Gimnazjum w Siechnicach odbył się IX Gminny Przegląd Jasełek i Zespołów Kolędniczych. W przeglądzie wzięło udział 182 uczestników z przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjum. Występy młodych kolędników oceniała komisja konkursowa w skład której wchodzili: pan dyrektor Cezar Szeligiewicz, pani Elżbieta Chyży, Ks. Bartłomiej Błoński oraz kleryk Michał Wychowaniec.

Na 4 godziny aula gimnazjum przemieniła się w małe Betlejem. Zespoły klasowe, których interpretacja w sposób szczególny zainteresowała jury zostały nagrodzone bonami pieniężnymi. Przedszkole w Siechnicach i SP z Żernik otrzymały bony po 250 zł, SP w Radwanicach bon 200 zł, natomiast spośród gimnazjalistów nagrodzone zostały klasy IA i II C bonami o wartości 200 zł, a klasy IIA, IIB, IC i ID bonami po150 złotych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali również na osłodzenie życia czekolady. W tym szczególnym dniu kolędowania odbyły się w Gimnazjum również wigilie klasowe.

Powiązane osiągniecia