Gimnazjalni pisarze spisali się na szóstkę!

12.06.2015 roku uczniowie naszej szkoły okazali się laureatami XII Międzypowiatowego Konkursu Literackiego w Sobótce pt. "Uruchom swoją wyobraźnię". Byli to: Kacper Adamowicz, który zajął 2. miejsce i Joanna Wojciechowicz, która zdobyła 3. miejsce, (oboje z klasy 2e i pod kierunkiem nauczycielki D. Bronowickiej). O nagrody walczyły także: Marta Nowakowska (2b, p. Agata Suty) i Olga Zgud (3c, p. Katarzyna Bocian - Woźniak).

W ciągu 90 minut podczas trwania konkursu najlepsi "pisarze" z rożnych gimnazjów z powiatu wrocławskiego musieli stworzyć samodzielną pracę na wybrany temat (spośród kilku zaproponowanych). Należy dodać, iż wszystkie pisane przez uczniów prace zawsze są kodowane, a do jury zaprasza się: pracowników naukowych, pisarza i polonistów.

Warto może jeszcze zauważyć, że Joanna Wojciechowicz została doceniona w tym literackim konkursie kolejny raz (w zeszłym roku wróciła z wyróżnieniem), natomiast opowiadanie Kacpra Adamowicza jury przyrównało do prozy wrocławskiego pisarza Marka Krajewskiego. Talentu zatem naszym gimnazjalistom na pewno nie brakuje!

Powiązane osiągniecia