Finał Olimpiady Gier Planszowych IPN

W zeszłym tygodniu w dniach 12-16 kwietnia 2023, uczeń naszej szkoły, Antoni Teichert z klasy 3b brał udział w finale Olimpiady Gier Planszowych IPN, który rozgrywany był w ramach Kongresu Pamięci Narodowej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Swój udział w finale zawdzięcza świetnemu występowi na regionalnych eliminacjach w listopadzie zeszłego roku. W finale wzięło udział ponad 200 osób z całej Polski, którzy grali w 6 różnych tytułów. Antek był jedną z 17 osób, którzy rywalizowali o miano Mistrza Polski w rozgrywki w grę ORP Orzeł.
Oprócz 3 dni rywalizacji na uczestników Olimpiady czekało mnóstwo innych atrakcji, między innymi liczne warsztaty historyczne w ramach Kongresu Pamięci Narodowej, wycieczki do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, integracyjne gry i zabawy. Program był bardzo napięty i niezwykle ciekawy. Antek, choć nie zajął miejsca na podium wrócił z uśmiechem, licznymi wspomnieniami i nowymi znajomościami, chętny by w przyszłym roku móc ponownie reprezentować naszą szkołę podczas zapowiedzianej już 2. edycji Olimpiady Gier Planszowych IPN. Antkowi serdecznie gratulujemy i na pewno będziemy zachęcać naszych uczniów, aby jak najliczniej wzięli udział w kolejnych eliminacjach, bo przez granie w gry planszowe mogą bawiąc się, uczyć się historii.

Powiązane osiągniecia