FINAŁ DOLNOŚLĄSKI IGRZYSK DZIECI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ i LICEALIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH – ROK SZKOLNY 2021-2022
FINAŁ DOLNOŚLĄSKI IGRZYSK DZIECI  IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ i LICEALIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH – ROK SZKOLNY 2021-2022

1.   Patroni: Ministerstwo Sportu i Turystyki i Województwo Dolnośląskie

2.   Organizatorzy: Szkolny Związek Sportowy „ Dolny Śląsk „ we Wrocławiu, Dolnośląski Związek Szachowy, Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu

3.   Miejsce, termin: Zawody finałowe odbędą się w Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu, ul. Jedności Narodowej 117 w dniach:

20 stycznia 2022 r.  Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej
21 stycznia 2022 r. Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży

4.  Uczestnictwo:
Zawody drużynowe, w których biorą udział reprezentacje szkolne składające się z 1 dziewczynki  i 3 chłopców z jednej szkoły. Obowiązujące roczniki :

-      Igrzyska Dzieci                                   - rocznik 2009 i młodsi.
-      Igrzyska Młodzieży Szkolnej            - rocznik 2007-2008
-      Licealiada                                           - rocznik 2002 i młodsi

5. Zawody w formie drużynowej: I, II i III szachownica - chłopiec, IV szachownica – dziewczynka. Uwaga! na szachownicach I – III chłopiec może być zastąpiony przez dziewczynkę.
System rozgrywania finału dolnośląskiego - „szwajcarski”,  7 rund, tempo gry: 10 minut + 3 sekundy na posunięcie dla zawodnika.

6. Naszą szkołę reprezentowali:

- Wiktor Wrchioł kl. 5a
- Błażej Koguciuk kl. 5a