Festiwal Nauki - wykłady na Uniwersytecie Wrocławskim

Dnia 15 września 2016 roku klasa IE o profilu matematyczno-informatycznym uczestniczyła w dwóch wykładach matematycznych Instytutu Matematycznego na Uniwersytecie Wrocławskim podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Tematy wykładów brzmiały następująco: "Sztuka matematyczna i matematyka wizualna" dr Jakuba Jernajczyka oraz "Matematyka w twórczości Wacława Szpakowskiego" prof. Jacka Świątkowskiego. Ciekawy program dydaktyczny wyposażył uczniów w nowe umiejętności i doświadczenia. Udział w tym wydarzeniu pokazał uczniom efekty i korzyści płynące z badań naukowych oraz przybliżył warsztat pracy naukowca.

Opiekunami wycieczki były pani Ewelina Perkowska - nauczyciel matematyki i pani Agnieszka Mrowiec - wychowawczyni klasy IE.