Eko-warsztaty rowerowe z autorami podcastu "Ciekawostki"
Eko-warsztaty rowerowe z autorami podcastu

Eko-warsztaty rowerowe z autorami podcastu "Ciekawostki" były niezwykle interesującym wydarzeniem w naszej szkole. Uczniowie klasy 4c mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat ekologii oraz korzyści związanych z korzystaniem z rowerów jako środka transportu. Ponadto poznali historie i budowę roweru.

Podczas warsztatów autorzy podcastu prowadzili różnorodne zajęcia praktyczne, takie jak nauka prawidłowego korzystania z roweru, sprawdzanie jego sprawności technicznej oraz porady dotyczące ekologicznego podejścia do codziennych czynności. Uczniowie mieli również możliwość stworzenia e-książeczki o rowerach z wykorzystaniem tabletów.

Eko-warsztaty rowerowe okazały się doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy oraz doświadczenia praktycznego związanego z ekologią i ochroną środowiska. Dzięki zaangażowaniu autorów podcastu oraz entuzjazmowi uczniów, wydarzenie to było inspirującym i edukacyjnym doświadczeniem, które na pewno przyczyni się do większej świadomości ekologicznej w naszej społeczności szkolnej.

Działanie realizowane w ramach projektu, pt. ,, Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu ,, EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.