Dzień Pamięci o Zbrodni Katyńskiej

Piątek 13! W naszym Gimnazjum był to dzień pamięci o Zbrodni Katyńskiej. Przypominały o tym plakaty rozwieszone na terenie szkoły oraz pokaz filmu dokumentalnego pt. "Dowody zbrodni". Czarno - biały film zawierający fragmenty wstrząsającego wywiadu z człowiekiem, który brał bezpośredni udział w mordzie na polskich oficerach, zrobił na uczniach niesamowite wrażenie. Po projekcji delegacja uczniów wraz z panem dyrektorem Cezarem Szeligiewiczem i panem wicedyrektorem Arturem Kaliszczakiem oraz nauczycielką historii panią Magdaleną Rachwał, zapaliła pod Dębem Katyńskim znicze i uczciła pamięć poległych oficerów minutą ciszy. Przez cały kwiecień i cały maj, codziennie, jeden uczeń lub uczennica zapala znicz pod Dębem Katyńskim. Płonący znicz jest symbolem naszej pamięci o zbrodni sprzed 72 lat.