Dzień Nauczyciela

14 października 2013 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. Dzień ten jest polskim świętem oświaty i szkolnictwa wyższego.

W tym szczególnym dniu w naszym gimnazjum odbyła się akademia, podczas której młodzież przedstawiła krótki program artystyczny. Nad całością programu czuwały konferansjerki: Dominika Czyżak i Kamila Wojtasik oraz niezastąpiona pani Elżbieta Chyży.

Jako pierwszy wystąpił Marcin Standio, który swoją grą na pianinie wprowadził wszystkich w uroczysty nastrój. Piosenki zespołu wokalnego Awista emanowały radosną atmosferą, natomiast emocje sięgnęły zenitu podczas występu tanecznego chłopców z klasy 3 B.

Po zakończonej uroczystości, grono pedagogiczne udało się na spotkanie z dyrekcją i poczęstunek. Wyróżnieni nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali z rąk dyrektora nagrody.