Działania Koła Przyrodniczego

W ramach koła przyrodniczego klasa 2b rozmawiała o bardzo ważnej części naszego ciała, czyli o układzie kostnym człowieka. Uczniowie dowiedzieli się z jakiś kości składa się nasz organizm. Dzieci miały okazję wskazywać kości i poznać ich położenie dzięki modelowi szkieletu naturalnej wielkości. Dzięki tej pomocy edukacyjnej uczniom łatwiej było zrozumieć budowę anatomiczną człowieka oraz przeanalizować elementy modelu szkieletu, takie jak: czaszka, kręgosłup, żebra czy kończyny. Dla utrwalenia wiadomości, pod koniec zajęć dzieci samodzielnie próbowały ułożyć szkielet człowieka z puzzli oraz uszeregować swoją wiedzę dzięki interaktywnym książkom.

Działanie realizowane w ramach projektu, pn. ,, Ekolekcje w ławce i na trawie" dofinansowanego z programu ,, EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.