Drzwi otwarte Gimnazjum - oddział zamiejscowy

Jak co roku tak i w tym dnia 31 marca odbyły się Dni Otwarte Naszej Szkoły. Naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas 6 i ich rodzice, radni Gminy Siechnice p. E. Rzewuska, p. A Grabarz oraz radna i nauczycielka p. J. Borecka - Papiorek.

Dzień rozpoczął się o godzinie 10: 00 od krótkiej, ale za to interesującej prezentacji Szkoły, którą poprowadzili Mateusz i Agata z klasy 3F pod opieką p. mgr Doroty Bronowickiej.

Szkolne Koło Caritas przygotowało Kiermasz Wielkanocny pod opieką p. Marty Kurpios.

Już po prezentacji naszą uwagę przyciągnęły laureatki Konkursu Piosenki Angielskiej. Magda Soboń zajęła 1 Miejsce śpiewając piosenkę "Spider's web" Katie Melua. II Miejsce zajęły Dominika Kowalska z 1e oraz Kasia Płażińska z 1f. W pokazie wystąpiła także Ewelina Brychcy z klasy 2f, która zajęła 3 Miejsce. Konkurs oraz dzisiejsze występy poprowadził p. mgr Ryszard Mrowiec.

Kolejnym punktem Dni Otwartych była Zdrowa Żywność przygotowane przez uczniów naszej szkoły oraz przez p. mgr Agnieszkę Mrowiec.

Około godziny 11: 00 rozpoczęła się długo oczekiwana debata, która jest częścią projektu XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tematem dyskusji była "Samorządność wśród uczniów naszej szkoły" Debatę poprowadzili uczestnicy projektu Michał Ruszniak i Przemek Sawczuk z klasy 3f pod opieką p. mgr Barbary Kucharskiej.

Dni otwarte zakończyły się około godziny 12:15. Myślę, że uczniowie klas 6 i ich rodzice byli zadowoleni z miło spędzonego czasu z naszą szkoła i chętnie tu powrócą 1 września.