Drzwi Otwarte Gimnazjum

16 kwietnia 2011 r. w naszym gimnazjum odbyły się Drzwi Otwarte, podczas których goście mogli zwiedzić wszystkie gabinety, obejrzeć prezentację kół zainteresowań: Artystycznego, Informatycznego, Modelarskiego i Wolontariatu oraz wystawę zdjęć z konkursu fotograficznego "Moja gmina w obiektywie".

Ponadto Kiermasz Kartek Świątecznych i Okolicznościowych oferował bogaty ich wybór a stoisko ze zdrową żywnością zachęcało do dbania o swoje zdrowie.

Głównym punktem programu było Plenerowe Misterium Pasyjne w wykonaniu uczniów klas trzecich, przygotowywane już po raz piąty, przez panie Elżbietę Chyży i Grażynę Wychowaniec.

Druga część programu odbyła się w auli gimnazjum gdzie mieliśmy okazję wysłuchać koncertów fortepianowych w wykonaniu Sławomira Krysy z kl. III C i Radosława Matusiaka z kl. I C, występu zespołu wokalnego Awista oraz prezentacji umiejętności uczniów z Ogniska Muzycznego.

Utwory poetyckie recytowały uczennice klas drugich Klaudia Nowak i Elżbieta Przerada. Role konferansjerów przypadły Andżelice Ławickiej i Michałowi Wolszczakowi z 2b, którzy bardzo dobrze wywiązali się ze swojego zadania.

Piękna pogoda sprawiła, że dzień ten był pod każdym względem udany.