Drzwi Otwarte Gimnazjum 12 kwietnia 2014 r.

12 kwietnia 2014 r. odbyły się Drzwi Otwarte Naszego Gimnazjum. Punktem kulminacyjnym tego dnia było przygotowywane przez panie Elżbietę Chyży i Grażynę Wychowaniec, Plenerowe Misterium Pasyjne, w którym uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum już po raz kolejny przedstawili historię Jezusa, począwszy od powołania Apostołów, nauczanie, wjazd do Jerozolimy, Ostatnią Wieczerzę, Mękę, śmierć i Zmartwychwstanie. W Misterium wystąpiło 30 uczniów. W rolę Jezusa wcielił się Kacper Karkut z klasy III C a Maryją była Dominika Czyżak z klasy III B, rolę Piłata zagrał Marcin Standio z klasy III C. Świetna gra aktorska uczniów wprowadziła wszystkich uczestników w nastrój Wielkiego Tygodnia i godne przeżycie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na koniec tradycyjnie już aktorzy dzielili się z widownią chlebem.

Kontynuując Drzwi otwarte goście mogli spróbować zdrowej żywności, obejrzeć występy gimnazjalistów w auli oraz obejrzeć gabinety i zasięgnąć informacji na temat szkoły.