Drzwi Otwarte

28 marca 2015 roku odbyły się Drzwi Otwarte Naszego Gimnajum. w dniu poprzedzającym, czyli 27.03.2015r. uczniowie klas 3 pod kierunkiem pań Elżbiety Chyży i Grażyny Wychowaniec przygotowali Drogę Krzyżową ze scenami Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczeli Ostatnią Wieczerzę w siechnickim kościele, a zakończyli ukrzyżowanie Jezusa na terenie gimnazjum. W rolę Jezusa wcielił się Marcel Kościelny, a Maryją byla Marysia Komenda - uczniowie klas 3C. Rolę Piłata zagrał Patryk Zdanowicz - uczeń klasy 3D. Świetna gra aktorska gimnazjalistów wprowadziła wszystkich uczestników w nastrój Wielkiego Tygodnia i godne przeżycie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W drugim dniu Drzwi Otwartych (28 marca) licznie zgromadzeni goście mogli spróbować zdrowej żywności, obejrzeć występy artystyczne naszych uczniów w auli, zwiedzić gabinety, zasięgnąć informacji na temat szkoły. Można było uczestniczyć w doświadczeniach chemicznych i fizycznych, układać konstrukcjje geometryczne oraz rozwiązywać zagadki matematyczne i polonistyczne.