Droga Krzyżowa 2018

25.03.2018r.  w Siechnicach odbyła się Droga Krzyżowa przygotowana przez uczniów trzecich klas gimnazjalnych. Przeżywaliśmy mękę, śmierć a następnie zmartwychwstanie Pana Jezusa, idąc ulicami naszej miejscowości. Wydarzenie to zainteresowało wielu wiernych/ zarówno dorosłych jak i dzieci/, którzy w raz z nami podążali za historią Jezusa.

Wszystko zaczęło się w kościele, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak wyglądała "Ostatnia Wieczerza", a następnie oglądaliśmy zdradę jednego z apostołów i aresztowanie Jezusa. Wychodząc z kościoła widzieliśmy sceny, które ukazywały skazanie Jezusa. Widzieliśmy także jak zrozpaczona Maryja, matka Jezusa podchodzi do Niego i wspiera Go całym matczynym sercem. Mogliśmy również zobaczyć spotkanie Jezusa ze św. Weroniką i płaczącymi niewiastami.

Pod naszą Siechnicką Golgotą Jezus został obnażony z szat a następnie przybity do krzyża. Następna stacja to zdjęcie z krzyża i Pieta w drzwiach Szkoły Podstawowej nr 2. Potem złożenie do grobu które nie było końcem, ale początkiem Jego królowania i głoszeniem Ewangelii.

Coroczne przedstawienie przez gimnazjalistów pomagają w umacnianiu wiary i zachęcają do jej głoszenia. Droga Krzyżowa spotyka się z pozytywnym  opiniami i przybywają na nią  ludzie nie tylko z Siechnic i okolic ale także z Wrocławia.

Autorem opisu jest Natalia Szeptucho uczennica kl. IIIB gimnazjum