Dni Otwarte Gimnazjum - oddział zamiejscowy

Dni Otwarte w naszej szkole odbyły sie w tym roku 23 marca. Odwiedzili nas rodzice uczniów, uczniowie klas 6 i absolwenci naszej szkoły.

Program rozpoczął się od krótkiego powitania wszystkich przez prowadzących: Joannę Pasek i Mateusza Kościelskiego. Naszą uwagę przyciagnęły laureatki II miejsca w Konkursie Piosenki Angielskiej: Dominika Kowalska z kl. IIe i Katarzyna Płazińska z kl. IIf, które zaśpiewały dla nas piosenki: Rihanna "Russian Roulette", Demi Lovato "Skyscraper", Birdy "People help the people".

Kolejnym punktem programu była prezentacja, nad którą pracowali uczniowie na wos-ie pod kierunkiem p. Barbary Kucharskiej. Projekt edukacyjny pt "Gmina Siechnice" przedstawili uczniowie z kl. IIf: Marcelina Bronowcka, Katarzyna Płazińska, Marta Szczygieł, Krzysztof Ner i Maciek Kołodziej. Nastepnie odbyła się ciekawa debata pt. "Ekorozwój w naszej gminie", która jest częścią projektu edukacyjnego XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, którą poprowadziły Joanna Pasek i Dominika Kowalska.

Na zakończenie uczniowie grali w szachy z mistrzem szkoły - Mateuszem Kościelskim. Odbyła się degustacja ekologicznej żywności, a w jednej z sal miała miejsce wystawa modernizacji wnętrz gimnazjum.