Dni otwarte Gimnazjum

Dnia 28 marca 2009 roku w Gimnazjum w Siechnicach odbyły się kolejne Drzwi Otwarte szkoły. Zostały one uświetnione programem artystycznym nawiązującym do wydarzeń Męki Pańskiej. Plenerowe Misterium Pasyjne przygotowali uczniowie klas II i III pod kierunkiem pani katechetki Grażyny Wychowaniec, nauczycielki sztuki Elżbiety Chyży oraz pani Marioli Ziółkowskiej, nauczycielki chemii. Teren przyległy do szkoły zamienił się w miejsca znane z kart Biblii: Jerozolimę, Górę Oliwną, Jezioro Tyberiadzkie i pałac Piłata.

Ponadto w programie przewidziano:

• prezentację gabinetów szkolnych
  • akcję promującą zdrową żywność (K. Haśkiewicz, M. Ziółkowska)
  • recital zespołu Avista pod kierunkiem pani Elżbiety Chyży
  • spektakl o patronie szkoły księżnej Annie z Przemyślidów, za który odpowiedzialna była pani Magda Rachwał.

Nie zabrakło również występów młodych talentów z Ogniska Muzycznego. Kasia Macyszyn z kl. III a wykonała miniaturę fortepianową Ludwiga van Beethovena "Dla Elizy", a Joanna Przeździęk i Róża Rydz z kl. 3a wykonały utwór na 2 gitary pt. "Taniec polski". Natomiast Ola Muller i Ola Merda z kl. 2a wykonały utwór na 4 ręce Antoniego Dworzaka "Taniec Słowiański".

Wystąpił utalentowany pianista, zdobywca trzeciej nagrody w dziewiątym międzyszkolnym konkursie pianistycznym "Chopin dla najmłodszych" w Antoninie w 2005 roku i nagrody głównej burmistrza miasta Zgorzelec w szóstym polsko-niemieckim konkursie pianistycznym w Gorlitz. Sławomir Krysa, uczeń I klasy gimnazjum.

Ta bogata oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Siechnic i Gminy, a Plenerowe Misterium Pasyjne przyczyniło się do głębszego przeżycia przez odwiedzających szkołę tajemnicy świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Drzwi Otwarte zakończyły się meczem koszykówki nauczyciele vs. uczniowie.