Audycja wyjazdowa NFM zatytułowana: Arlekin i Kolombina

17 lutego, w czwartek, odbyło się kolejne spotkanie z muzyką dzięki udziałowi dzieci w audycji wyjazdowej NFM zatytułowanej: Arlekin i Kolombina.
Para tancerzy oraz muzycy grający na flecie poprzecznym, wiolonczeli i pianinie elektrycznym zabrali nas w podróż do Wenecji. Bohaterami koncertu były dwie postacie wywodzące się z włoskich widowisk teatralnych zwanych commedia dell’arte. Arlekin to niezwykle zwinny i bystry jegomość lubiący popisywać się przed publicznością. Akrobatyczne ewolucje, koziołki i mostki, ale też bójki i bijatyki, w które lubi się wdawać, obrazują jego dynamiczny, niespokojny charakter. Towarzyszką Arlekina jest Kolombina, postać zuchwała, ale zarazem urocza i dowcipna. Tancerze w strojach Arlekina i Kolombiny zaprezentowali scenki, które rozbawiły wszystkich.
Koncert zainspirowany scenariuszami komedii dell’arte był dla dzieci nie tylko rozrywką, lecz także nauką.
Poznały one historię rozgrywającą się na weneckim placu i dowiedziały się, skąd wywodzą się nasi bohaterowie. Przypomniały sobie z jakich elementów zbudowany jest flet poprzeczny oraz wiolonczela. Usłyszały muzykę barokową z Francji i Włoch napisaną przez Jeana-Baptiste’a Lully’ego i Giovanniego Battistę Pergolesiego.