Apel na Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2016 r. w naszym Gimnazjum odbył się uroczysty apel z okazji 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W obecności szkolnego pocztu sztandarowego został odśpiewany hymn Polski. Następnie uczniowie klasy 3a: Wiktoria Makowska i Grzegorz Wysokiński przedstawili prezentację multimedialną poświęconą genezie Święta Niepodległości przygotowaną przez Jakuba Nera z kl. 2e.

Jednak najważniejszą częścią naszych szkolnych obchodów było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wraz z paniami Elżbietą Chyży, Magdaleną Rachwał i Katarzyną Haśkiewicz oraz zespołem "Avista", nasi gimnazjaliści pięknie odśpiewali następujące pieśni: "Piechota", "Pierwsza Brygada", "Przybyli ułani pod okienko" oraz "Wojenko, wojenko".

Uczniowie klas trzecich (zwłaszcza z klasy 3d) zaangażowali się w śpiewanie całym sercem. Trochę gorzej wypadły nieśmiałe klasy pierwsze. Szkolne uroczystości Święta Niepodległości przygotowały wspólnie: p. Elżbieta Chyży oraz p. Magdalena Rachwał.